Finansują prawo jazdy oraz kursy językowe i zawodowe. Trwa nabór.

Projekt poMOCNI II organizowany przez łódzką Fundację Inkubator skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub korzystających ze świadczeń wypłacanych przez ośrodki pomocy społecznej. Mogą z niego skorzystać zarówno młodzi ludzie z domów dziecka i rodzin zastępczych, jak i dorośli w trudnej sytuacji, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Osoby zainteresowane powinny pobrać pliki, w tym formularz rejestracyjny, ze strony http://pomocni.inkubator.org.pl/, a następnie złożyć dokumenty w siedzibie fundacji przy ul. Tymienieckiego 22/24 na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracownicy fundacji mogą pomóc przy wypełnianiu dokumentów oraz doradzić w wyborze kursu. Najpierw wszyscy uczestnicy biorą udział w warsztacie kompetencji doradczych, a później wskazują rodzaj kursu, który chcieliby ukończyć. Każdy może ubiegać się o dofinansowanie kursu wartego około 1,5 tys. zł. Może to być kurs prawa jazdy, językowy lub jeden z wielu kursów zawodowych. 
Zachęcamy do udziału w projekcie młodzież z rodzin zastępczych, zwłaszcza tych, w których opiekunami są babcie lub dziadkowie, a także usamodzielniających się wychowanków domów dziecka oraz rodziców biologicznych, którzy odzyskali dzieci z domów dziecka lub walczą o to, by ich nie stracić. 

Drodzy Asystenci i Koordynatorzy, prosimy o przekazywanie tej informacji rodzinom, które nie korzystają z mediów społecznościowych. 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać telefonicznie pod numerem 515 327 924.

Polecane aktualności

Miejskie Mikrogranty 2025 w Łodzi: Lokalna energia w działaniu!

Radosław Warda / BAM

Łódź po raz kolejny udowadnia, że lokalne inicjatywy mają wielką moc – właśnie ogłoszono wyniki… więcej

Nowa lodówka do dzielenia się jedzeniem na Dąbrowie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Tuż przy prowadzonym na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Hostelu Osłonowym… więcej

kamil Majchrzak na korcie szykujący się do odbicia piłki

Majchrzak nie do zatrzymania, zagra w 1/16 Wimbledonu

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Kamil Majchrzak, były wieloletni reprezentant barw AZS Łódź, odniósł dwa efektowne zwycięstwa w… więcej

Rozstrzygnięcie konkursu - „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert w formie powierzenia realizacji… więcej

na zdjęciu Bryl i Łosiak zachęcający publikę do zabawy wraz ze speakerem

Polski duet Bryl/Łosiak zdobywa srebro na Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Para Bartosz Łosiak i Michał Bryl zdobyła srebrny medal podczas turnieju VW Beach Pro Tour Warmia… więcej