Immergas i Urząd Miasta Łodzi zapraszają na zimowy piknik WDECHę

Wydarzenie to kolejna odsłona miejskiej kampanii Łódź OddychaMY.

Immergas Polska to producent hybrydowych pomp ciepła i kotłów gazowych, działający od 25 lat w Polsce. Wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi, firma organizuje piknik dla mieszkańców. W jego ramach, 12 grudnia o godz.: 13:00 w Parku Baden Powella powstanie Strefa Ekoaktywności, w której znajdą się zabawy dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w segregacji śmieci na czas, pościgać się na piłkach w kolorach segregacji odpadów, zagrać w warcaby z nakrętek, czy w kręgle z butelek po mleku. Zorganizowane zostaną również labirynt, limbo i wielka skakanka oraz wiele innych atrakcji. Immergas zaprezentuje także swoje pompy ciepła w mobilnym samochodzie pokazowym, a eksperci w zakresie ich doboru odpowiedzą na pytania nurtujące mieszkańców w tym zakresie. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie specjalna wizualna niespodzianka.

Piknik orgaznizowany jest w ramach kampanii Łódź OddychaMY, prowadzonej przez Urząd Miasta Łodzi od października tego roku oraz kampanii Razem dla Czystego Powietrza prowadzonej przez Immergas Polska już drugi rok. Obydwie akcje mają na celu zwiększenie wiedzy na temat smogu, uświadomienie konieczności wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania oraz zachęcenie do działania, jako wyraz troski o czyste, zdrowe powietrze. Kampanie wskazują na potrzebę zmian i przede wszystkim uzmysławiają, że czyste powietrze to nasza wspólna sprawa.

Nadchodzący 2022 rok to ostatni czas na wymianę pieców bezklasowych. Aby zachęcić i ułatwić wymianę tzw. kopciuchów, od stycznia 2022 roku Miasto zwiększyło dofinasowanie na ten cel nawet do 90% dla budynków wielorodzinnych. Natomiast każdy właściciel domu jednorodzinnego, który wymieni stary piec na nowoczesną pompę ciepła czy kocioł gazowy, będzie mógł skorzystać z dofinasowania w programie Czyste Powietrze. Miasto uruchomiło również punkt konsultacyjny przy ul. Piłsudskiego 100 (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa), w którym urzędnicy pomogą mieszkańcom w przygotowaniu dokumentacji i przeprowadzą ich przez procedurę składania wniosków o dofinasowanie.

Polecane aktualności

na zdjęciu drużyna chks łódź nagrodzona medalami

Srebro dla łódzkich piłkarek plażowych! Świetny występ dziewczyn na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Reprezentacja województwa łódzkiego zdobyła srebrny medal w turnieju piłki ręcznej plażowej… więcej

Na zdjęciu Piotr Milczarek wraz z trenerem po wygranej walce

Łódzki boks trzyma poziom – dwa finały w Wejherowie

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Z trzema medalami – dwoma srebrnymi i jednym brązowym – zakończyli rywalizację młodzi bokserzy z… więcej

Miłość kwitnie w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

65-letnia Anna Malinowska ze Śródmieścia oraz 83-letni Jerzy Klaska z Widzewa poznali się w Domu… więcej

Obrazek przedstawiający laptop- nawiązanie do zachęty do składania wniosków przez Internet

Nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy 2025/2026 dla wniosków składanych drogą elektroniczną

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż od dnia 1 lipca 2025 r. można składać drogą… więcej

plakat promujący i informujący o zajęciach

Sportowe lato z UKS Neptun – ruszają bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Już od 30 czerwca dzieci z Łodzi będą miały okazję aktywnie spędzić wakacje dzięki bezpłatnym… więcej