Kolejna fotopułapka do walki z nielegalnym wyrzucaniem śmieci

Straż Miejska w Łodzi wypowiada wojnę zaśmiecającym tereny zielone w mieście. Wspomoże ich w tym kolejna fotopułapka.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Fotopułapka będzie rejestrowała sprawców zaśmiecania

Strażnicy sekcji ekologicznej wyposażeni zostali w fotopułapkę, która rejestrować będzie wykroczenia związane z wyrzucaniem śmieci w lasach, parkach i na osiedlowych skwerkach. Urządzenie zakupione w ramach budżetu obywatelskiego rozpocznie pracę w najbliższy weekend na Polesiu. Jego koszt to 2,5 tys. zł.

Przenośna kamera wyposażona w czujnik ruchu, będzie rejestrowała sprawców zaśmiecania w zasięgu 25 metrów. Wykroczenie zapisane zostanie na karcie pamięci w formie serii zdjęć. Strażnicy miejscy codziennie będą sprawdzać fotopułapkę, a gdy zidentyfikują wykroczenie wystawią mandat lub skierują wniosek do sądu.

Fotopułapka montowana będzie w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci. To już drugie tego typu urządzenie będące na wyposażeniu łódzkich strażników.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

na zdjęciu zawodnicy Master Łódź na arenie do beach wrestlingu wraz z trenerami ubrani w narodowe barwy

Łódzcy zapaśnicy z klubu Master Łódź na mistrzostwach Europy w beach wrestling

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Reprezentanci klubu Master Łódź wystartowali w mistrzostwach Europy United World Wrestling w beach… więcej

Ruszył nabór wniosków o przyznanie w 2025 r. wyróżnienia „Mecenas łódzkiej kultury”

Wydział Kultury

Prezydent Miasta Łodzi ogłosił nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku wyróżnienia „Mecenas łódzkiej… więcej

grafika promująca akcję healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities z LUX MED – zadbaj o swoje zdrowie i zieloną przyszłość Łodzi!

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Zdrowsi mieszkańcy, bardziej zielone miasto – to misja wyzwania Healthy Cities, organizowanego przez… więcej

Stary Rynek, uczestnicy pikniku spacerują przed namiotami wystawców

Piknik Pełen Wsparcia: integracja i pozytywna energia

W piątek, 6 czerwca Stary Rynek w Łodzi tętnił życiem i pozytywną energią. Odbył się tam Piknik… więcej

na zdjęciu 3 najlepsze zawodniczki stojące na podium w tym Dominika Umińska na drugim stopniu z medalami

Łodzianka zdobywa srebrny medal w JBL Triathlon Sieraków 2025

Michał Grzanka/Wydział Sportu

W dniach 30.05-01.06.2025 roku malowniczy Sieraków stał się areną zmagań triathlonistów z całej… więcej