Łódź walczy z koronawirusem. Dowozimy seniorom posiłki do domów

Miasto gotuje i dowozi obiady do domów tym seniorom, których Domy Dziennego Pobytu musiały zostać zamknięte z powodu zakażenia koronawirusem. W poniedziałek, 19 października ugotowano i dowieziono do seniorów 81 posiłków.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Miasto gotuje i dowozi obiady seniorom korzystającym ze wsparcia domów dziennego pobytu. Posiłki trafiły m.in. do podopiecznych placówki przy al. Kościuszki 29
3 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Od ubiegłego tygodnia miasto gotuje i dowozi obiady do domów tym seniorom, których Domy Dziennego Pobytu musiały zostać zamknięte z powodu zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 19 października ugotowano i dowieziono do seniorów 81 posiłków. W ubiegłym tygodniu zamknięte były trzy domy dziennego pobytu: przy ul. Lelewela, Obywatelskiej i Podgórnej. Do tej pory z tych 3 placówek korzystało 90 osób, m.in. jadło posiłki. Po wyłączeniu placówek w związku z zakażeniem koronawirusem lub podejrzeniem zarażenia seniorzy musieli zostać we własnych domach. Część pensjonariuszy poprosiło o dowóz posiłków do domów – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Z pomocą Straży Miejskiej w ubiegłym tygodniu dowożono po ok. 30 posiłków dziennie. Seniorzy w paczce przygotowywanej przez inne, działające domy dziennego pobytu, mają zarówno ciepły posiłek, jak i produkty do przygotowania śniadania i kolacji.

Od poniedziałku działanie wznowił DDP przy ul. Lelewela, jednak zawieszone zostało działanie placówki przy ul. Krzemienieckiej. Z domu przy Krzemienieckiej korzysta 50 osób. W poniedziałek 19 października z dowozu posiłku skorzystały tam 43 osoby.

A w sumie 81 osób z wyłączonych DDP.

Przypomnijmy, że posiłki dla seniorów z zamkniętych domów dziennego pobytu dowoziliśmy już w okresie od marca do czerwca. Codziennie do rodzinnych domów seniorów miasto dowoziło około 500 obiadów i produktów do przygotowania pozostałych posiłków

W miejskich domach dziennego pobytu jest pod opieką ok. 1000 łódzkich seniorów.

Przygotowanie posiłków i ich rozwożenie koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi.

Polecane aktualności

W hołdzie ofiarom niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady

Tomasz Walczak / BAM

W przedeniu Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów… więcej

Festiwal REwolucja. Łódzkimi ulicami przeszli zbuntowani robotnicy

Tomasz Walczak / BAM

Trwa Festiwal REwolucja, który przypomina o wydarzeniach z czerwca 1905 roku, gdy robotnicy polskich… więcej

Panorama Łodzi na tle zachodzącego słońca. Ponad parkiem wysokie zabudowania na linii horyzontu.

Raport o Stanie Miasta. Weź udział w debacie. Zgłoś się!

Zapraszamy do udziału w debacie nad Raportem o Stanie Miasta, podczas sesji Rady Miejskiej, 25… więcej

Pamięci pobytu Jana Pawła II. 38. rocznica pielgrzymki papieża Polaka do Łodzi.

Tomasz Walczak / BAM

13 czerwca 1987 roku papież Jan Paweł II odbył pielgrzymkę do Łodzi. Stało się tak mimo wielu… więcej

Festiwal REwolucja. Zaczęliśmy!

Tomasz Walczak / BAM

Rozpoczął się Festiwal REwolucja, przypominający o wydarzeniach, które działy się w Łodzi 120. lat… więcej