Lokalna społeczność wspiera projekty badawcze

Kolejny etap projektu NEEST za nami. Na przełomie czerwca i lipca przeprowadzona została diagnoza społeczna na blisko 1000 respondentach zamieszkujących wybrane do projektu obszary w 5 miastach – Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Rzeszowie.

Z uwagi na to, że kluczem do powodzenia projektu NEEST jest wsparcie ze strony lokalnej społeczności, zależało nam na tym, aby to mieszkańcy pomogli w diagnozie swojego otoczenia i podsumowali, jak oni oceniają istniejącą przestrzeń.

Przez kilka tygodni ankieterzy odwiedzali mieszkańców wybranych obszarów, aby poruszyć istotne dla badania zagadnienia. W diagnozie społecznej wzięło udział blisko 1000 osób.

Ankieta składała się z 29 pytań merytorycznych w 5 kategoriach. Podczas spotkań z mieszkańcami pytaliśmy o aktualną sytuację mieszkaniową, potrzeby i preferencje w zakresie miejsca zamieszkania i opinie na temat aktualnego miejsca zamieszkania. Nasi ankieterzy badali też świadomość ekologiczną mieszkańców oraz ich skłonność do partycypacji społecznej.

Zebrane informacje pozwolą nam na wypracowanie odpowiednich rozwiązań, których głównym celem jest zapewnienie ograniczania zużycia energii oraz poprawienie komfortu życia mieszkańców. Zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom mieszkańców i służyły lokalnej integracji.

Materiał powstał w ramach projektu pn. NEEST – NetZero Emission and Environmentally Sustainable Territories. Projekt finansowany za pośrednictwem NetZeroCities z programu ramowego Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji Horyzont 2020, na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101036519.

Polecane aktualności

Konkurs ofert - „Zorganizowanie Wigilii dla osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania… więcej

Pamięci Polaków pomordowanych przez OUN i UPA. 82. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Tomasz Walczak / BAM

W Narodowym Dniu Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach… więcej

Lato pełne sportu – ogólnodostepne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Sportowe Wakacje - zajęcia organizowane w ramach konkursu "Lubię Sport" to inicjatywa miasta Łodzi… więcej

Był jednym z nielicznych, którym tak wielu zawdzięczało tak wiele. Pamięci łódzkiego lotnika-bohatera, walczącego w Bitwie o Anglię

Tomasz Walczak / BAM

10 lipca 1940 roku rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W 85. rocznicę największej… więcej

„Czwartki na wesoło”, czyli moc darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Warsztaty plastyczne, muzyczne i sensoryczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy, figury z… więcej