Miał być sąd - są chaszcze

Ministerstwo Sprawiedliwości niszczy Polską demokrację i niezawisłość sądownictwa, a nie potrafi wyremontować jednego budynku - mówią Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi oraz Marcin Bugajski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego

Radni na konferencji prasowej przypomnieli, że w 2015 r. ministerstwo przejęło nieruchomość po filologii polskiej u zbiegu al. Kościuszki i ul. Zamenhofa od Uniwersytetu Łódzkiego z przeznaczeniem pod siedzibę łódzkiego Sądu Apelacyjnego. Miał tam też powstać parking na 100 aut.

Tymczasem do dziś ministerstwo nie podjęło żadnych działań w tym kierunku. Zabytkowy budynek po dawnej filologii polskiej niszczeje, a teren zarasta.

- Pokazano tylko wizualizację - zresztą mocno skrytykowane przez znawców architektury - dodaje radny Marcin Bugajski. - To kolejny dowód na to, że rząd szkodzi Łodzi. Łódź nie jest ani lubiana, ani nie jest priorytetem dla władz PiS.

- Apelujemy do posłów PiS z Łodzi o interwencję w sprawie remontu byłej siedziby filologii - dodaje radna Karolina Kępka.

Polecane aktualności

Konkurs ofert - „Zorganizowanie Wigilii dla osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania… więcej

Pamięci Polaków pomordowanych przez OUN i UPA. 82. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Tomasz Walczak / BAM

W Narodowym Dniu Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach… więcej

Lato pełne sportu – ogólnodostepne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Sportowe Wakacje - zajęcia organizowane w ramach konkursu "Lubię Sport" to inicjatywa miasta Łodzi… więcej

Był jednym z nielicznych, którym tak wielu zawdzięczało tak wiele. Pamięci łódzkiego lotnika-bohatera, walczącego w Bitwie o Anglię

Tomasz Walczak / BAM

10 lipca 1940 roku rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W 85. rocznicę największej… więcej

„Czwartki na wesoło”, czyli moc darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Warsztaty plastyczne, muzyczne i sensoryczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy, figury z… więcej