MOPS wypłacił 80 proc. zasiłków stałych

Od 1 stycznia br weszły w życie zmiany w ustawie o pomocy społecznej, na mocy których wzrosła wysokość zasiłku stałego. Oznaczało to konieczność przeliczenia ustalonych już kwot zasiłków oraz wydania decyzji zmieniających. Obecnie ok. 80 proc. przeliczonych zasiłków trafiło już na konta klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Dzięki zmianom w ustawie o pomocy społecznej, które weszły w życie 1 stycznia br, wzrosła wysokość zasiłku stałego. W przypadku osoby samotnie gospodarującej zasiłek oblicza się jako różnicę między kwotą stanowiącą 130 proc. kryterium dochodowego, wyznaczonego dla osoby samotnie gospodarującej, a dochodem tej osoby, przy czym kwota zasiłku nie może być wyższa niż 1000 zł miesięcznie. Dla osoby w rodzinie – jest to różnica między kwotą stanowiącą 130 proc. kryterium dochodowego na osobę w rodzinie a dochodem na osobę w rodzinie.

Jednak zanim wyższe kwoty wpłyną na konta beneficjentów, specjaliści z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi muszą przeliczyć ustalone wcześniej kwoty zasiłków i wydać decyzje zmieniające. Obecnie większość z 3110 uprawnionych otrzymała już swoje zasiłki – wypłaciliśmy je 2383 mieszkańcom Łodzi. Na przelewy czeka jeszcze 727 osób.

Świadczenia z pomocy społecznej muszą być wypłacone do końca miesiąca, zatem do ok. 20 proc. uprawnionych wypłaty dotrą w najbliższych dniach.

Polecane aktualności

Miejskie Mikrogranty 2025 w Łodzi: Lokalna energia w działaniu!

Radosław Warda / BAM

Łódź po raz kolejny udowadnia, że lokalne inicjatywy mają wielką moc – właśnie ogłoszono wyniki… więcej

Nowa lodówka do dzielenia się jedzeniem na Dąbrowie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Tuż przy prowadzonym na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Hostelu Osłonowym… więcej

kamil Majchrzak na korcie szykujący się do odbicia piłki

Majchrzak nie do zatrzymania, zagra w 1/16 Wimbledonu

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Kamil Majchrzak, były wieloletni reprezentant barw AZS Łódź, odniósł dwa efektowne zwycięstwa w… więcej

Rozstrzygnięcie konkursu - „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert w formie powierzenia realizacji… więcej

na zdjęciu Bryl i Łosiak zachęcający publikę do zabawy wraz ze speakerem

Polski duet Bryl/Łosiak zdobywa srebro na Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Para Bartosz Łosiak i Michał Bryl zdobyła srebrny medal podczas turnieju VW Beach Pro Tour Warmia… więcej