Najpierw plany miejscowe i ochrona zieleni

Negatywną opinię Komisji Planu Przestrzennego uzyskały trzy projekty uchwał, które będą procedowane podczas najbliższej sesji 15 marca.

Witold Ancerowicz, UMŁ
7 zdjęć
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
Witold Ancerowicz, UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Radni nie poparli pomysłu sprzedaży nieruchomości położonych w pobliżu skrzyżowania ul. Kilińskiego i Piłsudskiego. Chcą, aby najpierw przyjąć plan miejscowy dla tego obszaru, zinwentaryzować zieleń i wskazać drzewa do zachowania.

Także dla nieruchomości przy ul. Aleksandrowskiej nie ma planu miejscowego, a jest ona zadrzewiona samosiejkami. Miasto chce sprzedać ten teren. Dla nieruchomości została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla budynku handlowo-usługowego. Komisja jest przeciwna zarówno wycince drzew, jak i handlowi wielkopowierzchniowemu w tym miejscu.

Kolejna działka, jaką miasto chce zbyć, znajduje się przy ul. Kusocińskiego i graniczy z łódzkimi błoniami. Przeciwna sprzedaży jest i rada osiedla i radni z Komisji Planu. Zgodnie z obowiązującym studium są to tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, dlatego też rada osiedla obawia się, że w tym miejscu mógłby powstać blok. Dla nieruchomości wydano decyzję o warunkach zabudowy dla dwóch pawilonów handlowo-usługowych. Radni z Komisji Planu wyjaśniają, że nieruchomość leży po północnej stronie ul. Kusocińskiego, a więc poza linią zabudowy, a ponadto nie ma dla niej planu miejscowego.

Na posiedzenie Komisji przybyli mieszkańcy Chojen, którzy protestują przeciwko dalszemu rozwojowi przemysłu w okolicy ul. Kurczaki, Zygmunta, Przyjacielskiej, Bałtyckiej i Lotnej. Trwają prace nad planem miejscowym dla tego terenu, który dopuszcza rozwój przemysłu, nakazuje nowe nasadzenia, aby teren stał się bardziej zielony, a uciążliwe działanie przemysłu zostało ograniczone. Projekt blokuje natomiast dalszą zabudowę mieszkaniową. Obszar ten przeznaczono na tereny przemysłowe już w 1993 r. w wówczas obowiązującym planie miejscowym, co zostało później kontynuowane w studium. Projekt nowego planu miejscowego dla tego obszaru został już dwukrotnie wyłożony, planowane jest kolejne jego wyłożenie.

Polecane aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu - „Mieszkania treningowo-aktywizujące dla młodych dorosłych uchodźców z Ukrainy (...)"

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert w formie powierzenia realizacji… więcej

Projekt "Pomocna Dłoń" - Rozwój usług społecznych dla mieszkańców Łodzi

Radosław Warda / BAM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi zaprasza do projektu "POMOCNA DŁOŃ" więcej

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

Do 9 czerwca trwa nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z… więcej

Grafika promująca konkurs pod nazwą Łódź Pełna Sztuki. Na białym tle logo Łódź Kreuje, napis Łódź Pełna Sztuki, Konkurs dla NGO oraz grafika: poziome, różnokolorowe pasy farby, która miejscami zlewa się dużymi kroplami.
Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Drapacze chmur na miarę naszych możliwości. 50. lat temu rozpoczęła się budowa łódzkiego „Manhattanu”

Tomasz Walczak / BAM

15 maja 1975 roku wbito w Łodzi pierwszą łopatę na budowie Śródmiejskiej Dzielnicy Mieszkaniowej,… więcej