Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Pikniku z rewitalizacją”

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 i ul. Obywatelskiej 69, asystentów rodziny, pedagoga, a także pracowników Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności, w tym m.in. streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta… Wszystkie te osoby pracujące na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi lub też korzystające na co dzień z placówek prowadzonych przez łódzki MOPS można było spotkać podczas „Pikniku z rewitalizacją” podsumowującego proces obszarowej rewitalizacji miasta. Piknik odbył się w sobotnie popołudnie 14 października na ul. Włókienniczej oraz w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26).

fot. www.lodz.pl
16 zdjęć
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Seniorzy oraz pracownicy Domów Dziennego Pobytu przygotowali dla łodzian warsztaty m.in. ozdabiania wianków jesiennych oraz zaplatania makram. Prezentowali poza tym ręcznie zdobione wazony i świeczniki, serwetki robione na szydełku, kwiaty z bibuły i recyklingu, makramy i obrazy malowane farbami akrylowymi.

Z asystentami rodziny, czyli specjalistami od poprawy sytuacji życiowej rodziny, można było z kolei porozmawiać o tym, jakiego wsparcia udzielają mieszkańcom Łodzi w swojej codziennej pracy, czyli m.in. o pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi. Asystenci rodziny organizowali także animacje i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Streetworkerzy prowadzili natomiast zbiórkę odzieży dla łodzian w potrzebie, którzy mimo posiadanej możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci placówki zapewniającej schronienie, podejmują decyzje o przebywaniu w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w pustostanach, na klatkach schodowych, na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na ulicach. Do akcji mógł przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który miał ochotę podzielić się używaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

Na stoiskach można było poza tym zdobyć informacje o mieszkaniach chronionych prowadzonych na co dzień na zlecenie łódzkiego MOPS przez podmioty wyłonione w konkursach.

Przez cały czas trwania „Pikniku z rewitalizacją”, na ul. Włókienniczej można było podziwiać wystawę fotograficzną podsumowującą cały proces rewitalizacji.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej