Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły się dedykowane warsztaty.

Fot. Magdalena Niezabitowska-Krogulec
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Reprezentanci dziewięciu łódzkich jednostek wzięli udział w dwuetapowym programie szkoleniowym „3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej” dotyczącym modernizacji i ograniczania zużycia energii w budynkach istniejących. Program jest realizowany przez Fundację Veolia Polska i Fundację Sendzimira, we współpracy z Biurem Energetyki i Jakości Powietrza
w Departamencie Ekologii i Klimatu UM Łodzi.

Pierwszy etap, czyli cykl webinarów eksperckich, został zrealizowany w październiku i listopadzie. Zapis spotkań dostępny jest tutaj. Z kolei w dniach 20-22 listopada 2024 r. uczestnicy programu wzięli udział w warsztatach stacjonarnych w Łodzi. Warsztaty miały wymiar praktyczny – uczestnicy pracowali na rzeczywistym wyzwaniu, jakim jest termomodernizacja budynków pełniących funkcje oświatowe.

W tracie wizji lokalnej uczestnicy odwiedzili dwie placówki – Szkołę Podstawową Specjalną nr 194 przy ul. Siarczanej 29/35 i Przedszkole Miejskie nr 144 przy ul. Olimpijskiej. Po zebraniu danych o rzeczywistym stanie technicznym budynków i przy wsparciu grona ekspertów, rozpoczęli prace nad rozwiązaniami, które zwiększą efektywność energetyczną tych budynków, a także komfort ich użytkowania. Na koniec warsztatów uczestnicy przedstawili swoje rekomendacje oraz przedyskutowali największe wyzwania obecne w tych budynkach.

Wypracowane rozwiązania zostaną omówione w raporcie podsumowującym program. Raport ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku i będzie zawierał dobre praktyki dotyczące planowania i realizacji projektów zwiększających efektywność energetyczną budynków.

Warsztaty były także okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy reprezentantami różnych jednostek łódzkich, które na co dzień zajmują się termomodernizacją budynków, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, w tym zabytkowych.

Cenna wiedza zdobyta podczas warsztatów będzie mogła zostać wykorzystana w projektach realizowanych przez miasto Łódź np. w projekcie NEEST, który dotyczy m.in kompleksowej modernizacji energetycznej budynków, celem ograniczenia emisyjności w ramach Misji 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku.

Opis programu dostępny jest TUTAJ

Program jest realizowany dzięki dofinansowaniu Fundacji Veolia Polska.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej