Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej zmienił lokalizację

Funkcjonujący w ramach II Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Punkt Pracy Socjalnej w parterze bloku przy ul. Tramwajowej 21 został przeniesiony. Ze wsparcia terenowych pracowników socjalnych, którzy byli do tej pory dostępni w tej właśnie lokalizacji, można obecnie skorzystać w siedzibie innego Punktu działającego w ramach wspomnianego Wydziału – przy al. Piłsudskiego 154.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Mieszkańców m.in. osiedla Radiostacja, Lumumbowa oraz części Śródmieścia (m.in. okolic dworca Łódź Fabryczna, pl. Dąbrowskiego, ul. Składowej, ul. Sterlinga, ul. Tramwajowej ul. Uniwersyteckiej, ul. Węglowej, ul. Wierzbowej, jak również części ulic: Jaracza, Kopcińskiego, Narutowicza, Pomorskiej oraz Rewolucji 1905 r.), którzy do tej pory korzystali z pomocy pracowników Punktu Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej, zapraszamy do kontaktu z placówką przy al. Piłsudskiego 154 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Widzewską i ul. Wałową).

Placówka przy al. Piłsudskiego 154 zajmuje cały, dwupiętrowy, niezależny budynek. Każda osoba zgłaszająca się do wspomnianego Punktu może otrzymać różnego rodzaju wsparcie dostosowane do konkretnej sytuacji życiowej – informacje na temat udzielanych świadczeń, zasad ich przyznawania oraz wysokości są udzielane zarówno na miejscu, jak i telefonicznie. Na parterze budynku znajduje się specjalnie wyodrębniona sala obsługi, w której łodzianie zainteresowani uzyskaniem wsparcia i pomocy, mogą spotkać się osobiście z pracownikiem socjalnym.

Budynek przy al. Piłsudskiego 154 jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest wyposażony m.in. w podjazdy, a korytarze są na tyle szerokie, by bez problemu mogły przemieszczać się po nich także osoby poruszające się na wózkach. Tuż przy obiekcie znajduje się parking samochodowy, a w bezpośrednim sąsiedztwie są z kolei przystanki komunikacji miejskiej (zarówno autobusowej, jak i tramwajowej).

Punkt Pracy Socjalnej przy al. Piłsudskiego 154 jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 14. W tych samych godzinach funkcjonuje również numer telefonu: (42) 630 12 52. Jeśli osoba poszukująca i potrzebująca wsparcia nie jest w stanie pojawić się w wymienionych wyżej godzinach, może skontaktować się z placówką telefonicznie w celu umówienia stosownego terminu spotkania.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej