Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnościami

1 grudnia rozpocznie działalność Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, który powstaje w wyniku przekształcenia Dziennego Domu Pomocy dla Osób z Niepełnosprawnościami. Placówkę prowadzi – na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi – Stowarzyszenie POMOST, są jeszcze wolne miejsca i co ważne – pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy jest bezpłatny.

fot. LODZ.pl
3 zdjęcia
fot. LODZ.pl
fot. LODZ.pl
fot. LODZ.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Zapraszamy dorosłych mieszkańców Łodzi z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, osoby ze spektrum autyzmu a także ze sprzężonymi niepełnoprawnościami – mówi Ewa Nowaczyńska, prezes zarządu Stowarzyszenia POMOST.

Specjaliści zatrudnieni w Środowiskowym Domu Samopomocy pracują z podopiecznymi na zajęciach indywidualnych i grupowych, prowadzą treningi umiejętności polegające na nauce, rozwijaniu i podtrzymywaniu umiejętności, pozwalających na samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Placówka oferuje terapię zajęciową, pomoc psychologiczną, terapię ruchową, usługi pielęgniarskie oraz fachową opiekę. Wszystkie zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb ich uczestników.

- Podopieczni będą mieli do dyspozycji szerszą gamę usług i co ważne w Środowiskowym Domu Samopomocy nie ma odpłatności, zapraszam, są jeszcze wolne miejsca – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

ŚDS mieści się w budynku przy ul. Ćwiklińskiej, położonym w spokojnej okolicy, otoczonym ogrodem. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 i dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowych informacji udziela kierownik ŚDS Agata Michalak-Jagiełło, nr tel. (42) 673 32 80.


Placówka przy ul. Ćwiklińskiej została powołana w 1991 r. roku jako Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, od stycznia 2011 r. w wyniku zmian organizacyjnych stała się Domem Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. W 2020 r., decyzją władz MOPS,  do  Domu dołączono grupę seniorów z pobliskiego Domu Dziennego Pobytu. Od września 2022 r., po przeprowadzeniu konkursu, prowadzenie Domu powierzono Stowarzyszeniu POMOST.

Polecane aktualności

Jedynym ich nagrobkiem jest nasza pamięć. W hołdzie pomordowanym na Brusie

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu złożono kwiaty i… więcej

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej