Tajna analiza w sprawie pustych lokali na dworcu Łódź Fabryczna. Co ukrywa PKP?

Dzisiaj radni Rady Miejskiej w Łodzi mówili o problemie związanym z pustymi lokalami na dworcu Łódź Fabryczna.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Dworzec Łódź Fabryczna pozostaje jedynym dużym obiektem dworcowym w Polsce, który praktycznie nie ma wypełnionych lokali. Zaniepokojeni tym stanem rzeczy, po raz kolejny próbowaliśmy zmobilizować PKP do działania. Wysłaliśmy zapytanie do spółki o wyniki analizy dworca. W odpowiedzi PKP poinformowało nas, że nie musi przedstawiać nam wyników analizy, wskazali nam firmę, która wykonała analizę oraz zapewnili, że zintensyfikują swoje działania na rzecz promocji dworca. Cieszy nas, że udało nam się zmobilizować PKP. Jeden z naszych kolegów, który prowadzi działalność gospodarczą dostał od spółki propozycje wynajmu przestrzeni handlowej na dworcu. Liczymy na to, że tego typu ofert będzie wysyłanych więcej, a dworzec zacznie tętnić życiem.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Niestety, dworzec Łódź Fabryczna to niechlubny przykład, że tego typu obiekt nie jest należycie zagospodarowany pod względem przestrzeni. Doskonale wiemy, że jego lokalizacja sprawa, że tam powinno kwitnąć życie. Podróżni, którzy przyjeżdżają, ale również mieszkańcy nie mają możliwość zjeść na dworcu ciepłego posiłku oraz napić się kawy. Niestety z winy PKP Łódź Fabryczna świeci pustkami. Zwracaliśmy się z prośbą do PKP o wskazanie podmiotu, który wykonał analizę. Okazało się, że zadanie zostało zlecone firmie, która nie zajmuje się takimi analizami. Mamy wielką obawę co do wyników ekspertyzy.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Pamiętam jak w 2016 r. wszyscy łodzianie cieszyli się z tego dworca. Natomiast teraz wielu z nich jest zawiedzionych. Mieszkańcy mówią, że dworzec jest piękny ale niestety martwy. Minęło ponad 6 lat od otwarcia, a dworzec cały czas stoi pusty. Zarządcy dworca tłumaczą się tym, że dworzec nie jest przelotowy. Pełna zgoda, ale poprzedni dworzec również nie był przelotowy, a każdy mógł na nim coś zjeść oraz czegoś się napić. Mamy tego świadomość, że łódź Fabryczna jeszcze nie jest przelotowym dworcem, ale tym bardziej PKP powinno zlecać analizy wyspecjalizowanym podmiotom.

Polecane aktualności

Filip Ostrowski po wygraniu wyścigu

Łódź z dwoma złotami na Uniwersjadzie – Wróbel i Ostrowski wśród najlepszych

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Łódzcy studenci odnieśli znaczące sukcesy podczas 32. Letniej Uniwersjady, która w dniach 16–27… więcej

Krakowskie delegacje piłkarzy ŁKS

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W sobotę dwie piłkarskie drużyny ŁKS będą walczyły o punkty na krakowskich boiskach. O godzinie… więcej

Kolorowy obrazek w kolorach żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony o zabudowie kamienic i fabryk. Napis na tle kolorowego nieba Gra Miejska "Ziemia Pomagająca - Przebudzenie" To już jutro! Nie czekaj! Dołącz już dziś!

Gra miejska "Ziemia Pomagająca - przebudzenie"

Honorata Wilk / BAM

GRAMY JUŻ JUTRO! To już ostatni moment! Zapisz się do gry i zacznij działać! więcej

zawodnik na trasie podczas zawodów w biegu na orientację

Trzy dni sportowych emocji – Akademickie Mistrzostwa Europy w orientacji w sercu Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

W dniach 24–27 lipca 2025 roku Łódź będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Europy w Biegu na… więcej

Po ponad trzech dekadach ŁKS wraca na hokejową mapę Polski!

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W niedzielę 21 kwietnia 1991 roku hokeiści Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali po dogrywce 7:10 z… więcej