Trwa nabór wniosków do Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Doroczne nagrody Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są raz w roku za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz ochrony kultury. Nagrody mogą być przyznane osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom na podstawie wybitnych osiągnięć mających miejsce w poprzednim roku kalendarzowym lub na podstawie oceny całokształtu twórczości artystycznej lub działalności upowszechniania i ochrony kultury.

achiwum UMŁ
Laureaci Nagród Prezydenta Miasta Łodzi z 2017 roku

Doroczne nagrody Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są raz w roku za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz ochrony kultury. Nagrody mogą być przyznane osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom na podstawie wybitnych osiągnięć mających miejsce w poprzednim roku kalendarzowym lub na podstawie oceny całokształtu twórczości artystycznej lub działalności upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody mogą być przyznane w szczególności za działalność, która w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego miasta Łodzi, ochrony dóbr i dziedzictwa kulturowego oraz do promocji miasta Łodzi w kraju i za granicą.
Wnioski z kandydaturami do nagród mogą składać instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły wyższe, Komisja Kultury Rady Miejskiej w Łodzi lub Prezydent Miasta Łodzi.
Na przestrzeni lat nagrody trafiły do ponad 350 osób. Wśród laureatów znaleźli się m.in. tacy uznani twórcy i ludzie kultury jak Stanisław Fijałkowski, Józef Robakowski, prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska, Paweł Edelman, Piotr Dzięcioł, zespół L.Stadt, Elżbieta Adamiak czy Andrzej Poniedzielski.

Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Kultury, pod nr tel. 42 638 43 92, 42 638 53 64 lub 42 638 43 56 oraz pod adresem e-mail: kultura@uml.lodz.pl

Formularz wniosku o przyznanie nagrody można pobrać pod tym adresem

Zachęcamy do składania wniosków.

Polecane aktualności

205. lat temu jeden podpis zmienił wszystko. Tak zaczęła się historia przemysłowej Łodzi

Tomasz Walczak / BAM

Jedną z najważniejszych dat dla Łodzi, choć nieco zapomnianą jest 18 września 1820 roku. Tego dnia… więcej

zdjęcie drużynowe Venol Atomówek łódź

Atomówki w elicie: Venol Atomówki Łódź awansują do Ekstraligi kobiet w Rugby7

Michał Grzanka/Wydział Sportu

W II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7, rozegranym na Burloch Arenie, drużyna Venol… więcej

Grafika z dużą literą „R” po lewej stronie i napisem: Równość zaczyna się od edukacji. Pod spodem znajduje się napis: Pilotażowy program antydyskryminacyjny w Łodzi. Na dole widoczne są logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej oraz Województwa Łódzkiego

Równość zaczyna się od edukacji – pilotażowy program antydyskryminacyjny w Łodzi

Olha Skvyrska

Miasto Łódź realizuje projekt „Równość zaczyna się od edukacji – pilotażowy program… więcej

Konkurs ofert - „Pierwsza potrzeba - wsparcie mieszkańców Łodzi z niepełnosprawnością w stopniu znacznym”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie powierzenia realizacji zadań… więcej

Dzień Sybiraka. Pamiętamy o ofiarach sowieckiego system totalitarnego

Tomasz Walczak / BAM

W 86. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, władze Łodzi, samorządowcy, przedstawiciele… więcej