W miejskich Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych - mimo pandemii - udzielana jest pomoc

W miejskich poradniach psychologiczno-pedagogicznych cały czas można korzystać ze wsparcia i pomocy psychologów, pedagogów oraz innych specjalistów. Z uwagi na pandemię wiele spotkań odbywa się wirtualnie - za pomocą różnego rodzaju komunikatorów internetowych - ale możliwe są też spotkania indywidualne, po wcześniejszym umówieniu się.

Na wsparcie mogą liczyć dzieci i młodzież, ich rodzice oraz nauczyciele, ale niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zatelefonować albo wysłać maila, dane wszystkich poradni są dostępne na ich stronach internetowych oraz na stronie Urzędu Miasta Łodzi www.uml.lodz.pl w zakładce koronawirus - wsparcie psychologiczne.

Poradnia dla Młodzieży na swojej stronie internetowej udostępnia specjalnie przygotowany Poradnik dla Maturzystów, w którym opisano m.in. techniki radzenia sobie ze stresem. Materiały dla uczniów, nauczycieli a także rodziców można zaleźć też na stronie Specjalistycznej Poradni Wspierania Rozwoju i Terapii. Wszystkie publikacje są udostępniane bezpłatnie.

Dodatkowo miasto uruchomiło specjalny numer telefonu dla dzieci i młodzieży 42 638 47 77. Telefonując od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 – 16:00 można zgłosić każdy problem także brak sprzętu czy warunków w domu do zdalnej nauki.

Lista miejskich poradni wraz z numerami telefonów:

PPP 1 42 651 49 72
PPP 2 694 230 492
PPP 3 793 817 999
PPP 4 503 622 874
PPP 5 786 084 884
PPP 6 511 950 832
PPP dla Młodzieży  533 575 353
SPPPDZiDzWR  789 385 791
SPWRiT 538 359 606

Polecane aktualności

Na obrazku znajduje się kolorowy plakat promujący konkurs fotograficzny „Wolontariat Summer Edition – Konkurs Fotograficzny”. Tło plakatu jest w odcieniach pomarańczowego i żółtego, z drobnymi gwiazdkami i efektami świetlnymi. W centralnej części plakatu widoczne są dwa zdjęcia ujęte w ramki przypominające zdjęcia z aparatu typu Polaroid: Pierwsze zdjęcie (z lewej) przedstawia trzy osoby ubrane w kostiumy – dwie z nich mają cylindry i garnitury w stylu retro, a trzecia osoba trzyma otwartego laptopa z napisem „Ziemia Pomagająca”. Drugie zdjęcie (z prawej) pokazuje przechodniów i miejską zabudowę. W lewym górnym rogu znajduje się logo Łódki Wolontariatu. Z prawej strony napis Ziemia Pomagająca. Na dole plakatu jest informacja „Zrób zdjęcie w trakcie wakacyjnego wolontariatu i zgarnij atrakcyjne nagrody!”

Pocztówka z Wolontariatu

Honorata Wilk / BAM

Wystartował wakacyjny konkurs fotograficzny "Pocztówka z Wolontariatu" Lubisz fotografować i… więcej

Wypłacane świadczenie- ilustracja bez dodatkowych treści

Okres zasiłkowy/świadczeniowy 2025/2026 dla wniosków papierowych

Piotr Skobel

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz o świadczenia alimentacyjne w formie papierowej na okres… więcej

Filip Ostrowski po wygraniu wyścigu

Łódź z dwoma złotami na Uniwersjadzie – Wróbel i Ostrowski wśród najlepszych

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Łódzcy studenci odnieśli znaczące sukcesy podczas 32. Letniej Uniwersjady, która w dniach 16–27… więcej

Krakowskie delegacje piłkarzy ŁKS

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W sobotę dwie piłkarskie drużyny ŁKS będą walczyły o punkty na krakowskich boiskach. O godzinie… więcej

Kolorowy obrazek w kolorach żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony o zabudowie kamienic i fabryk. Napis na tle kolorowego nieba Gra Miejska "Ziemia Pomagająca - Przebudzenie" To już jutro! Nie czekaj! Dołącz już dziś!

Gra miejska "Ziemia Pomagająca - przebudzenie"

Honorata Wilk / BAM

GRAMY JUŻ JUTRO! To już ostatni moment! Zapisz się do gry i zacznij działać! więcej