Wizyta Ambasadora Norwegii

We wtorek, 25 maja 2021 r. gościliśmy w Łodzi delegację z Ambasady Królestwa Norwegii, na czele z Ambasadorem, Jego Ekscelencją Anders Eide. Była to pierwsza wizyta Pana Ambasadora w naszym mieście.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Głównym celem wizyty J.E. w Łodzi była chęć porozmawiania o możliwościach współpracy w związku z objętą przez Panią Prezydent Zdanowską funkcją Ambasadora Europejskiego Zielonego Ładu.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów związanych z ekologią i ochroną klimatu. Omówiono działania Miasta oraz innych podmiotów w tym zakresie. Ambasador Królestwa Norwegii zaoferował pomoc merytoryczną skandynawskich ekspertów. Norwegia jest jednym z pionierów zielonych transformacji na światową skalę. Wizyta Jego Ekscelencji może przyczynić się do wzmożenia wymiany doświadczeń między specjalistami z Łodzi i norweskimi partnerami.

Podczas wizyty Pan Ambasador miał także okazję zapoznać się z wyjątkową historią Łodzi i jej wielokulturowymi korzeniami podczas zwiedzania Cmentarza Żydowskiego. Z dokonaniami Łodzi w zakresie ochrony środowiska oraz rewitalizacji zapoznał Jego Ekscelencję Dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu, pan Maciej Riemer. Ambasador spotkał się także z przedstawicielami łódzkich firm z norweskim kapitałem.

Polecane aktualności

Konkurs ofert - „Zorganizowanie Wigilii dla osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania… więcej

Pamięci Polaków pomordowanych przez OUN i UPA. 82. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Tomasz Walczak / BAM

W Narodowym Dniu Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach… więcej

Lato pełne sportu – ogólnodostepne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Sportowe Wakacje - zajęcia organizowane w ramach konkursu "Lubię Sport" to inicjatywa miasta Łodzi… więcej

Był jednym z nielicznych, którym tak wielu zawdzięczało tak wiele. Pamięci łódzkiego lotnika-bohatera, walczącego w Bitwie o Anglię

Tomasz Walczak / BAM

10 lipca 1940 roku rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W 85. rocznicę największej… więcej

„Czwartki na wesoło”, czyli moc darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Warsztaty plastyczne, muzyczne i sensoryczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy, figury z… więcej