Wsparcie z Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych dla lokalnych przedsiębiorców

Od wtorku (19 maja) łódzcy przedsiębiorcy mogą korzystać z funduszu kredytowo-poręczeniowego. To kolejne, po m.in. obniżeniu czynszów za lokale użytkowe, narzędzie wsparcia przygotowane przez władze Łodzi dla lokalnych przedsiębiorców.

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark. , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki władze Łodzi zdecydowały o udostępnieniu lokalnym przedsiębiorcom Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, nad którym pieczę będzie sprawował Bionanopark.

Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi mówi: - Jeśli są firmy, które na skutek pandemii straciły możliwość pozyskania kredytu, bądź bank żąda od nich poręczenia, to będziemy takim poręczeniem służyli. Liczę, że 10 mln zł zgromadzone w tym funduszu będzie narzędziem napędzającym gospodarkę i sądzę, że te poręczenia będą ważnym elementem wspomagającym w utrzymaniu stabilności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, bo do nich adresujemy naszą pomoc.

Marek Cieślak, prezes Bionanoparku dodaje: - Jakiś czas temu prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała, że w związku z nadzwyczajną sytuacją trzeba wesprzeć nie tylko firmy z inkubatora Bionanoparku, ale wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wprawdzie funduszy pomocowych na rynku jest sporo, ale z naszych obserwacji wynika, że sporym problemem dla niewielkich firm jest zabezpieczenie pożyczki. Dlatego oferujemy im pomoc i będziemy poręczali pożyczki do wysokości 500 tys. zł, bo taka kwota wynika z obowiązujących przepisów i wielkości naszego funduszu. Z poręczeń mogą korzystać przedsiębiorcy łódzcy, czyli tacy, którzy są zarejestrowani w Łodzi i płacą tutaj podatki lub prowadzą w naszym mieście oddział, znaczący dla łódzkiego rynku.

Jak podkreśla prezes Marek Cieślak, pieniądze te muszą być przeznaczone na działalność gospodarczą. Poręczenie udzielane jest maksymalnie na 80 proc. kredytu. Wszystkie procedury zostały maksymalnie uproszczone i każdy przedsiębiorca, potrzebujący poręczenia kredytu, w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia się do Bionanoparku takie poręczenie uzyska.

- Z naszych doświadczeń wynika, że w działalności poręczeniowej wartość udzielonych poręczeń może być 4–5 razy większa od kwoty wyjściowej pozostającej w dyspozycji funduszu. Liczę, że wartość udzielonych poręczeń zbliży się do 50 mln zł, a to już naprawdę znacząca kwota. Cały mechanizm jest już gotowy, zapraszamy od dziś na naszą stronę http://lfpk.lodz.pl/ lub do siedziby Bionanoparku (ul. Dubois 114/116) – dodaje prezes Marek Cieślak.

Polecane aktualności

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. -  fot. archiwum UMŁ

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi

BRP

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. więcej

#balkoNOWE wyzwanie. Udekoruj swój balkon, ogródek lub okno. Wygraj nagrody i pomóż łódzkiemu ekosystemowi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Miasto wraz z „Expressem Ilustrowanym” organizuje konkurs na udekorowanie zielenią i kwiatami... więcej

W Aquaparku FALA systematycznie postępują prace związane z budową nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku Fala będą gotowe już czerwcu

Aquapark FALA

Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia... więcej

Łódzka tarcza antykryzysowa - 115 milionów na pomoc przedsiębiorcom

BRP

Rozpatrzyliśmy pozytywnie blisko 2000 wniosków i przedsiębiorcy zapłacili symboliczną złotówkę za... więcej

Trwa budowa Orientarium. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium. Do egzotycznej dżungli przyjadą rośliny z Laosu, Filipin i Hong Kongu

Małgorzata Loeffler / ZIM

W Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim... więcej