Zimowe oczyszczanie miasta

- Jak mawiał klasyk jest zima i musi być zimno, ale to nie znaczy, że łódzkie chodniki muszą być oblodzone, a ulice zasypane śniegiem – powiedziała Marta Grzeszczyk, rzeczniczka prasowa Klubu Radnych PiS.

- Od kilku dni zgłaszają się do radnych mieszkańcy naszego miasta, którzy informują, że we wszystkich dzielnicach chodniki są bardzo oblodzone i nie są odśnieżane. Wczorajsze niewielkie opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości apeluje do Prezydent Hanny Zdanowskiej o zwołanie pilnego sztabu oraz spotkanie się ze Strażą Miejską i wydziałami odpowiedzialnymi za oczyszczanie miasta ze śniegu. Należy wspólnie zastanowić się, jak rozwiązać problem zaśnieżonych i oblodzonych ulic. Dziś wystawiamy Prezydent Miasta żółtą kartkę z tego powodu. Oczekujemy zintensyfikowania prac przez służby miejskie w walce z zimą – powiedziała Marta Grzeszczyk.

Temat skomentował Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

- Pomysł z powoływaniem czy zwoływaniem sztabu kryzysowego jest absurdalny. Łódzkie ulice są przejezdne, jezdnie czarne, sprzęt jeździł wczoraj cały dzień, kolejny
wyjazd był wieczorem i nocą. Dziś znów o godzinie 4 rano pługopiaskarki
pracowały. Interwencyjnie oczyszczane są chodniki wskazane przez łodzian
i uliczki osiedlowe – poinformował Tomasz Trela.

Polecane aktualności

Poznaliśmy rywalki łodzianek w Lidze Mistrzyń

Marcin Durasik / Wydział Sportu

W samo południe rozpoczęła się dzisiaj w Luksemburgu ceremonia losowania europejskich pucharów w… więcej

zdjęciu drużynowe KP ŁÓDŹ

KP Łódź mistrzem Ekstraklasy Beach Soccera 2025 – emocje do ostatniego gwizdka

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Sezon 2025 Ekstraklasy Beach Soccera przeszedł do historii, a jego zwieńczeniem była efektowna walka… więcej

zdjęcie basenu z perspektywy trybun

Medalowa fala z Mistrzostw Polski – 30 krążków na Mistrzostwach Polski Juniorów 2025 w pływaniu U14, U15 oraz U16

Michał Grzanka/Wydział Sportu

W dniach 10–13 lipca 2025 roku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych trzech kategorii… więcej

podium turnieju mężczyzn, cała medalowa 6 po ceremonii medalowej

Janiak i Brożyniak triumfują w Pucharze Polski

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Para Jędrzej Brożyniak (Opole) i Piotr Janiak (Łódź) święciła triumf w Moc Polskich Warzyw Pucharze… więcej

medal z dwóch stron oraz dwaj medaliści Szczygielski i Majewski

Majewski i Szczygielski z medalami dla Łodzi – 57 PZLA Mistrzostwa Polski U18

Michał Grzanka/Wydział Sportu

W dniach 11–13 lipca 2025 na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu rozegrano 57. PZLA Mistrzostwa… więcej