Dla rodziców

     Żłobek nr 6 mieści się w dzielnicy Łódź-Widzew przy ul. Elsnera 12. Jest budynkiem wolnostojącym, jednopiętrowym, ogrodzonym, położonym wśród zieleni. Posiadamy duży ogród wyposażony w plac zabaw. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz.: 6.00-17.00.

      Żłobek dysponuje 100 miejscami w czterech grupach dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 3 lat.

     Na parterze znajdują się pomieszczenia grupy I i II przeznaczone dla dzieci najmłodszych. Każda oferuje przestronną bawialnię, jadalnię, odrębną sypialnię i łazienkę. Z obydwu grup jest bezpośrednie wyjście na ogród.

       Na pierwszym piętrze zlokalizowane są grupy III i IV przystosowane do pobytu dzieci starszych. Grupa III posiada dużą bawialnię, jadalnię, odrębną sypialnię i łazienkę dla dzieci. Grupa IV dysponuje bawialnią z wydzieloną jadalnią, odrębną sypialnią i łazienką dla dzieci

    Posiadamy własne zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci. Istnieje możliwość realizacji diet eliminacyjnych po przedstawieniu zaświadczenia od lekarza specjalisty. Zapewniamy dzieciom 4 posiłki dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Posiłki przygotowywane są pod nadzorem dietetyka. Podczas procesu przygotowania i wydawania posiłków przestrzegamy zasad Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej oraz stosujemy system zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności – HACCP. Menu jest dostosowane do potrzeb żywieniowych małych dzieci.

 

Ramowy plan dnia:

  • 6:00 - 8:30 przyjmowanie dzieci (w/g potrzeb – inny czas przyjęcia dziecka)

  • 8:30 - 9:00 śniadanie

  • 9:00 - 11:30 zabawy dzieci i ok. godz. 10:00 II śniadanie

  • 11:30 - 12:00 obiad

  • 12:30 - 14:30 "leżakowanie" ( nie jest obowiązkowe)

  • 14:30 - 15:00 podwieczorek

  • 15:00 - 16:40 zabawy i odbieranie dzieci ze żłobka przez rodziców