Dla rodziców

     Żłobek nr 18 Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi mieści się przy Al. Harcerzy Zatorowców 4 na terenie osiedla Teofilów ( wjazd od ul. Traktorowej) w sąsiedztwie szkoły podstawowej oraz przedszkola.

Do żłobka zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 1-3 lata.

Podstawę realizacji zadań stanowi projekt pedagogiczny placówki  ,,Towarzyszenie dziecku i jego rodzinie w żłobku nr 18”

Dzieci przebywają w czterech grupach wiekowych:

Grupa I, II – 1-2 r. życia.

grupa III – IV - 2-3 r. życia.

Każda grupa posiada salę zabaw, sypialnię, jadalnię, łazienkę. Pomieszczenia są jasne i przestronne, wyposażone w certyfikowany sprzęt oraz bezpieczne zabawki, stwarzające optymalne warunki rozwoju.

Na szczególną uwagę zasługuje specjalnie przygotowana i wyposażona Sala Doświadczania Świata, gdzie dziecko może poznawać otaczającą rzeczywistość wielozmysłowo.

W żłobku funkcjonuje odpowiednio wyposażona kuchnia gdzie przygotowywane są posiłki zgodnie z normami żywieniowymi oraz wskazaniami do diet indywidualnych.

Budynek żłobka otoczony jest zielonym ogrodem wyposażonym w bezpieczny sprzęt.

Żłobek jest otwarty dla rodziców- mogą oni w każdej chwili wejść do grupy i zobaczyć aktywność swojego dziecka.

W okresie adaptacyjnym zapraszamy rodziców do czynnego uczestnictwa w poznawaniu żłobka. To czas gdzie rodzina poznaje nowe otoczenie. Rodzice mają możliwość bezpośredniego wspierania dziecka w procesie adaptacyjnym, mogą wspólnie z dzieckiem obserwować, bawić się, uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach wynikających z rytmu dnia w żłobku.

W czasie pobytu w żłobku zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę, atrakcyjne zabawy stymulujące wszystkie sfery rozwojowe małego dziecka.

W ofercie posiadamy zajęcia:

  • rytmikę,

  • język angielski,

  • koncerty muzyczne,

  • warsztaty teatralne,

  • zajęcia z wykorzystaniem sensoplastyki.

Organizujemy spotkania integracyjne dla rodzin:

  • Piknik Rodzinny Letni.

  • Spotkania świąteczne.

W naszej placówce dbamy o miłą i przyjazną atmosferę opartą na wzajemnym zaufaniu i szacunku.