Dla rodziców

 

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy Państwa do naszego Żłobka.

ŻŁOBEK 25 ul. Odyńca 35 zlokalizowany jest w dzielnicy Łódź - Górna w pobliżu ronda Insurekcji Kościuszkowskiej . Przyjmujemy dzieci od 1 r. ż do 3 lat.

Zapisy - informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.mzz.lodz.pl.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowani wychowawcy małego dziecka.

W żłobku są 3 grupy dziecięce , w grupie pracuje 3 bądź 4 wychowawców.

Żłobek otwarty jest w godz. od godz.6.00 do 17.30

Proponujemy rodzicom różne formy opieki nad dzieckiem, które obejmują:

- wstępną adaptację dziecka , pobyt razem z rodzicem

-krótki pobyt z dzieckiem na czas zabaw-bez posiłków

-pobyt dziecka do 10 godz. dziennie i 4 posiłki / I ŚNIADANIE, II ŚNIADANIE. OBIAD, PODWIECZOREK /**Posiłki dla dzieci przygotowywane są w kuchni żłobkowej z uwzględnieniem diet. Jadłospis dostępny na tablicy informacyjnej.

      Istotą naszej pracy jest koncepcja „Towarzyszenie dziecku i jego rodzinie w rozwoju” poprzez zapewnienie warunków sprzyjających rozwojowi dziecka . Pracujemy w oparciu o projekt pedagogiczny, serdecznie zapraszamy do wglądu i zapoznania się podczas pobytu w żłobku.

     Stwarzamy bezpieczną przestrzeń do zabawy w której dzieci bawią się swobodnie według własnego pomysłu lub inspirowane naszą propozycją. Zabawy swobodne dają dzieciom wiele radości i rozwijają aktywność własną. Zabawy inspirowane rozbudzają ciekawość, wyobraźnię, a także pamięć dziecka.

     Wspieramy autonomię dziecka, zachęcamy do samodzielności w wykonywaniu różnych czynności. Budujemy przyjazne relacje między dziećmi, między dziećmi i dorosłymi .

     Każda grupa dziecięca posiada przestronne pomieszczenia / bawialnia, sypialnia, jadalnia /, które są urządzone i wyposażone stosownie do wieku dzieci.

    Mamy różnego rodzaju zabawki manipulacyjno-konstrukcyjne, klocki, układanki, samochody, piłki, przytulanki oraz kąciki zabaw. W ciągu dnia dziecko bawi się w kącikach zabaw, uczestniczy w zabawach ruchowych z innymi dziećmi, modeluje , klei, rysuje, tańczy w rytm muzyki .

     Na parterze w holu głównym znajduje się basen z piłeczkami , karuzela, tunele i inne zabawki dające dzieciom dużo radości.

     Do żłobka zapraszamy aktorów z teatrzykami , muzyków z instrumentami muzycznymi, prowadzone są warsztaty teatralne, zabawy z językiem angielskim w najstarszej grupie. Organizujemy uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Dnia Babci, Dziadka, Mamy i Taty, zajęcia otwarte dla rodziców.

Plan spotkań tygodniowych:

Poniedziałek – rytmika - 1 raz w tygodniu,

Wtorek - język angielski -1 raz w tygodniu,

Czwartek - gimnastyka korekcyjna - 1 raz w tygodniu,

Ostatni piątek miesiąca – spotkania z Filharmonią,

Warsztaty teatralne - zgodnie z terminem - zmienny 1 raz w miesiącu.