Dla rodziców

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy do naszego Żłobka.

Żłobek nr 25 mieści się przy ul. Odyńca 35 i jest jedną z 32 placówek Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi. Położony jest w osiedlu, posiada duży, piękny ogród w którym dzieci bawią się na świeżym powietrzu.

Żłobek jest czynny od godziny 6:00 do 17:30.

Kierownik żłobka pracuję codziennie w godzinach 7:30 – 15:30

W żłobku są 3 grupy dziecięce w których pracuje wykwalifikowana kadra.

Przyjmujemy dzieci od 1 r. ż. do 3 lat, a informacje dotyczące zapisów dzieci znajdą Państwo na stronie internetowej  www.mzz.lodz.pl.

     W żłobku posiadamy własną kuchnię w której wykwalifikowany personel pod nadzorem dietetyka i zgodnie z normami żywieniowymi, przygotowuje pyszne i zdrowe posiłki. Podczas procesu przygotowywania i wydawania posiłków przestrzegamy zasad Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej, oraz stosujemy System Zapewnienia Bezpieczeństwa Zdrowotnego HACCP. Aktualny jadłospis wywieszony jest na tablicy przy każdej z grup.

      Istotą naszej pracy jest koncepcja „Towarzyszenie dziecku w rozwoju” poprzez zapewnienie warunków sprzyjających rozwojowi dziecka oraz wspieranie jego autonomii. Stwarzamy bezpieczną przestrzeń do zabawy, w której dzieci bawią się swobodnie według własnego pomysłu, same wybierają zabawki i sposób działania, lub inspirowane, które są naszą propozycją, ale nie ingerujemy w ich przebieg. Dzieci same decydują jak zabawa się rozwinie i w jakim kierunku będzie zmierzać. Zabawy swobodne dają dzieciom wiele radości i rozwijają aktywność własną. Zabawy inspirowane rozbudzają ciekawość, wyobraźnię, a także pamięć dziecka.

Opracowany przez nas projekt pedagogiczny jest źródłem informacji dotyczących pracy z małym dzieckiem, do którego wglądu i zapoznania się serdecznie zapraszamy.

Rodziców zachęcamy do codziennej wymiany informacji z wychowawcami oraz kierownikiem żłobka. Zawsze chętnie przekażemy bieżące informacje i wyjaśnimy wątpliwości.

 

RAMOWY PLAN DNIA ŻŁOBKA NUMER 25

6:00-8:00 - przyjmowanie dzieci (w/g potrzeb -inny czas przyjęcia dziecka )

8:00-8:30 - śniadanie

8:30-11:30 - zabawy w grupach i drugie śniadanie o godzinie 10:00

11:30-12:30 - obiad

12:30-14:30 - leżakowanie

14:30-15:00 - podwieczorek

15:00-17:00 - zabawy i odbiór dzieci przez rodziców

Zajęcia dodatkowe w żłobku:

  • rytmika - 1 raz w tygodniu,

  • gimnastyka korekcyjna - 1 raz w tygodniu,

  • spotkanie z Filharmonią – 1 raz w miesiącu.