Dla rodziców

Żłobek przyjmuje dzieci od 1 roku życia do trzech lat.

     Posiadamy trzy grupy wiekowe, w których wyposażenie dostosowane jest do potrzeb małego dziecka. Dzieci bawią się w kolorowych i przestronnych salach. Każda grupa dysponuje oddzielną bawialnią ,jadalnią i sypialnią. W sprzyjających warunkach atmosferycznych nasi podopieczni korzystają z dużego ogrodu i placu zabaw.

     Żłobek sprawuje opiekę nad dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00- 17.30 . Kierownik Żłobka przyjmuje rodziców w godzinach 7.30 – 15.30. Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie w godzinach bardziej dogodnych dla rodziców.

    Żłobek oferuje dzieciom cztery pełnowartościowe posiłki dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek) przygotowane w naszej kuchni z naturalnych produktów wysokiej jakości. Planowaniem żywienia zajmuje się dyplomowany dietetyk. W placówce realizowane są diety eliminacyjne dla dzieci z alergiami pokarmowymi na podstawie zaświadczenia lekarskiego.

     Oprócz codziennych zabaw swobodnych i inspirowanych przez wychowawców proponujemy dzieciom również:

- zajęcia z rytmiki - raz w tygodniu,

- przedstawienia teatralne,

- cykliczne audycje muzyczne - raz w miesiącu,

- imprezy okolicznościowe - choinka, bal karnawałowy, Dzień Dziecka, zakończenie Roku żłobkowego.

Te i inne atrakcje finansowane są z funduszu Rady Rodziców. Dodatkowo płatne są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej, w których uczestniczą chętne dzieci z najstarszej grupy.

W naszej placówce pracujemy zgodnie z teorią” Towarzyszenia dziecku w rozwoju”. Konsultacje dla rodziców odbywają się cyklicznie, minimum cztery razy w roku.

Projekt pedagogiczny Żłobka nr 3 udostępniamy wszystkim zainteresowanym rodzicom.