Dla rodziców

Żłobek Nr 29 „Jaś i Małgosia” mieści się na osiedlu Widzew przy ul. Gogola 9. Usytuowany jest z dala od ruchliwych ulic: w środku osiedla, w pobliżu lasku widzewskiego.

Jest to budynek wolnostojący, posiadający przestrzenny, ogrodzony ogród do którego wychodzimy wiosną i latem. W trakcie zabaw dzieci mogą korzystać z bezpiecznych i atrakcyjnych zabawek ogrodowych dostosowanych do wieku dzieci.

W żłobku działają trzy grupy wiekowe dla dzieci do lat 3.

Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy, którzy dbają o bezpieczeństwo powierzonych  im dzieci i troszczą się o to, by ich pobyt w naszym żłobku był radosny i twórczy. Dzieci uczestniczą w inspirowanych zajęciach ruchowych, muzycznych, plastycznych , które pomagają odkrywać i doświadczać  świat.

Dzieci przebywają w „przyjaznym otoczeniu”, aranżacja sal, mebli i pomocy dostosowana jest do wieku i potrzeb  dzieci. Każda grupa posiada własną salę zabaw, sypialnię,  jadalnię , łazienkę. Na terenie żłobka odbywają się spektakle teatralne, koncerty muzyczne, zajęcia z rytmiki oraz gimnastyka korekcyjna. W ramach współpracy z rodzicami organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. spotkania świąteczne, Dzień Babci i Dziadka, uroczyste zakończenie roku.

     O żywienie dzieci dba dietetyk, który tak planuje jadłospis, aby był on zdrowy, zróżnicowany i dopasowany do ich potrzeb. Uwzględniane są też diety (alergie i nietolerancje pokarmowe). Dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie. Do przygotowania potraw wykorzystywane są wysokiej jakości świeże produkty, a posiłki gotowane są na bieżąco w kuchni żłobka.

Rodzice mogą korzystać ze żłobka wg. potrzeb i czasu określonego przez  rodzica 
w godz. 6:00 – 17:30.